چرا علمای شیعه آمیزش جنسی با زن از دبر را جایز میدانند؟

سوال ۱:  آیا حقیقتا شیعه آمیزش جنسی با زن از دبر را جایز میداند؟!
جواب : بله در کتابهایشان این آمده که جایز است اما مراجع دینی آنها در زمان ما نظرات زیر را دارند:
گروهی حلال میدانند, گروهی میگویند با اجازه زن جایز است گروهی میگویند مکروه است , گروهی میگویند مکروه تحریمی است

سوال ۲ : اگر اینطور است پس شما  سنی ها چرا همه شیعه ها را متهم میکنید که این فعل شنیع  را حلال میدانند؟
جواب :بله در پیش ما حتی همان عالم شیعه که این را مکروه  تحریمی دانسته، نیز قایل به حلال بودن آن است! زیرا در مذهب شیعه میتوانی مرجع تقلیدت را عوض کنی، و بعد از  تعویض مرجع! براحتی نزدیکی از دبر حلال میشود، یا میتوانی فقط در یک مساله مرجع تقلیدت را عوض کنی!! پس راه برای هر شیعه ای باز است!

سوال۳ : شیعه به چه دلیلی نزدیکی از دبر را جایز میداند ؟
جواب شیعه  از ائمه معصومینش  روایت ها دارد که آیه:
(قالَ هؤُلاءِ بَناتی إِنْ کُنْتُمْ فاعِلینَ) «71»  سوره حجر
درباره نزدیکی از دبر است و آن را حلال میکند و میگویند: لوط با اینکه می دانست مردان قوم او جز دبر  را قصد نمی کنند و نمی خواهند، دختران خود را در معرض آنان قرار داد و گفت : «دختران من حاضرند، اگر می‌خواهید کار انجام دهید »
شیعه میگوید: این عمل حضرت لوط هم در اسلام رسماً نفی نشده است پس هنوز حکمش پا برجا است.

سوال۴ : جواب شما سنی ها به این استدلال شیعه چیست؟
پاسخ : میگوییم شیعه مثل همیشه آیه ها را برید و این آیه ها  را ندید:
إِنَّکُمْ لَتَأْتُونَ الرِّجَالَ شَهْوَهً مِنْ دُونِ النِّسَاءِ بَلْ أَنْتُمْ قَوْمٌ مُسْرِفُونَ وَمَا کَانَ جَوَابَ قَوْمِهِ إِلَّا أَنْ قَالُوا أَخْرِجُوهُمْ مِنْ قَرْیتِکُمْ إِنَّهُمْ أُنَاسٌ یتَطَهَّرُونَ «81» «82»   سوره اعراف
آیا شما از روی شهوت به سراغ مردان می‌روید، نه زنان؟! شما گروه اسرافکار هستید!
ولی پاسخ قومش چیزی جز این نبود که گفتند: «اینها را از شهر و دیار خود بیرون کنید، که اینها مردمی هستند که پاکیزگی را می‌طلبند
ببینید  یک دعوای قوم لوط با حضرت لوط این است که لوط پیامبر میگفت کارتان کثیف است  و آنها میگفتند لوط پاکیزه است پس باید محکوم به اعدام یا اخراج شود!
و ما میدانیم در کثیفی دبر، بین زن و مرد فرقی نیست.
و این آیات را ببینید:
وَجَاءَهُ قَوْمُهُ یهْرَعُونَ إِلَیهِ وَمِنْ قَبْلُ کَانُوا یعْمَلُونَ السَّیئَاتِ قَالَ یا قَوْمِ هَؤُلَاءِ بَنَاتِی هُنَّ أَطْهَرُ لَکُمْ فَاتَّقُوا اللَّهَ وَلَا تُخْزُونِ فِی ضَیفِی أَلَیسَ مِنْکُمْ رَجُلٌ رَشِیدٌ«78» قَالُوا لَقَدْ عَلِمْتَ مَا لَنَا فِی بَنَاتِکَ مِنْ حَقٍّ وَإِنَّکَ لَتَعْلَمُ مَا نُرِیدُ«79»  سوره هود
قوم او بسرعت به سراغ او آمدند, و قبلا کارهای بد انجام می‌دادند- لوط گفت: «ای قوم من! اینها دختران منند؛ برای شما پاکیزه‌ترند! از خدا بترسید؛ و مرا در مورد میهمانانم رسوا نسازید! آیا در میان شما یک مرد فهمیده و آگاه وجود ندارد؟!گفتند: «تو که می‌دانی ما تمایلی به دختران تو نداریم؛ و خوب می‌دانی ما چه می‌خواهیم!»
در این سوره هم لوط میگوید دخترانم برای شما پاکیزه ترند پس منظور لوط آمیزش جنسی از دبر نبود چون در  بین دبر مرد و زن فرقی نیست( از لحاظ کثیفی)
و این هم آیه  دیگری در رابطه با لوط و قومش  و باز خواهید دید محور سخن درباره پاکیزگی و کثیفی است:«وَلُوطًا آتَینَاهُ حُکْمًا وَعِلْمًا وَنَجَّینَاهُ مِنَ الْقَرْیهِ الَّتِی کَانَتْ تَعْمَلُ الْخَبَائِثَ إِنَّهُمْ کَانُوا قَوْمَ سَوْءٍ فَاسِقِینَ» و لوط را (به یاد آور) که به او حکمت و علم دادیم؛ و از شهری که اعمال کثیف انجام می‌دادند، رهایی بخشیدیم؛ چرا که آنها مردم بد و فاسقی بودند!

خبائث نقطه مقابل طیبات است این هم آیه ای در رابطه با طیبات و خبائث:
یحِلُّ لَهُمُ الطَّیبَاتِ وَیحَرِّمُ عَلَیهِمُ الْخَبَائِثَ خبائث یعنی ناپاکی  نقطه مقابل پاکی است
پیامبری که آنها را به معروف دستور می‌دهد، و از منکر باز میدارد؛ اشیا پاکیزه را برای آنها حلال می‌شمرد، و ناپاکیها را تحریم می کند؛ «الأعراف/۱۵۷»
اینهم آیاتی دیگر  درباره قوم لوط که محورش پاکیزگی و ناپاکی است
وَلُوطًا إِذْ قَالَ لِقَوْمِهِ أَتَأْتُونَ الْفَاحِشَهَ وَأَنْتُمْ تُبْصِرُونَ « /54»
أَئِنَّکُمْ لَتَأْتُونَ الرِّجَالَ شَهْوَهً مِنْ دُونِ النِّسَاءِ بَلْ أَنْتُمْ قَوْمٌ تَجْهَلُونَ«55»
فَمَا کَانَ جَوَابَ قَوْمِهِ إِلَّا أَنْ قَالُوا أَخْرِجُوا آلَ لُوطٍ مِنْ قَرْیتِکُمْ إِنَّهُمْ أُنَاسٌ یتَطَهَّرُونَ«56» النمل
و لوط را (به یاد آور) هنگامی که به قومش گفت: «آیا شما به سراغ کار بسیار زشتی می‌روید در حالی که (نتایج شوم آن را) می‌بینید؟آیا شما بجای زنان، از روی شهوت به سراغ مردان می‌روید؟! شما قومی نادانید!» آنها پاسخی جز این نداشتند که (به یکدیگر) گفتند: «خاندان لوط را از شهر و دیار خود بیرون کنید، که اینها افرادی پاکیزه هستند!»
دیدید؟! لوط میگوید: شما  ای قوم  بدکار! دارید خودتان میبیند که کارتان چقدر گند  و کثیف است. و اونها درجواب میگویند: آری گند و کثیف است اما خوب و خوشایند است! پس لوط پاکیزه و خاندان پاکیزه اش  را از شهر بیرون کنید!

آیا  اینهمه کافی نیست ؟ اگر نیست، پس این دلیل و برهان قاطع  را ببینید. در مقابل این دلیل آخر دیگر شیعه هیچی ندارد که بگوید:
أَتَأْتُونَ الذُّکْرَانَ مِنَ الْعَالَمِینَ«165» وَتَذَرُونَ مَا خَلَقَ لَکُمْ رَبُّکُمْ مِنْ أَزْوَاجِکُمْ بَلْ أَنْتُمْ قَوْمٌ عَادُونَ«166» شعراء
لوط گفت:آیا در میان جهانیان، شما به سراغ جنس ذکور می‌روید و همجنس بازی می‌کنید، آیا این زشت و ننگین نیست؟و همسرانی را که پروردگارتان برای شما آفریده است رها می‌کنید؟! شما قوم تجاوزگری هستید!»
آیه واضح میگوید که شما چرا عضوی را که خدا برای خالی کردن شهوت در زنان برایتان خلق کرده  رها کرده و به سراغ مقعد مردان رفته اید؟ هرکس میداند عضوی که خداوند در زنان برای  خالی کردن شهوت خلق کرده چیست.  عضوی است که مردان خودشان ندارند و هر انسانی مقعد دارد! پس این نیست. و معلوم است که چیست!
خلاصه اینکه نزدیکی از دبر، بخاطر کثیف بودنش بر مردان پاکیزه حرام است و  آیه صراحتا میگوید عضو خلق شده در زنان برای اینکار است!

سوال ۵آیا شیعه دلیل دیگری هم دارد؟
جواب: بله بعضی هایشان میگویند, در قرآن آمده است: نساؤکم حرث لکم فأتوا حرثکم أنی شئتم , یعنی زنان شما محلی برای تولید مثل هستند, هر طور که خواستید می توانید از مکان تولید مثل استفاده کنید!
جواب  سنی این است که منظور آیه  با ذکر کلمه حرث( جای کشت) معلوم است که چیست! یعنی فقط در عمل زناشویی باید از راه رحم که محل آبستن شدن و مکان کشت است نزدیکی صورت گیرد, و همه می دانند که زن از مقعد حامله نمی شود ,
و حالا ببینم قرآن چه میگوید:وَیسْأَلُونَکَ عَنِ الْمَحِیضِ قُلْ هُوَ أَذًى فَاعْتَزِلُوا النِّسَاءَ فِی الْمَحِیضِ وَلَا تَقْرَبُوهُنَّ حَتَّى یطْهُرْنَ فَإِذَا تَطَهَّرْنَ فَأْتُوهُنَّ مِنْ حَیثُ أَمَرَکُمُ اللَّهُ إِنَّ اللَّهَ یحِبُّ التَّوَّابِینَ وَیحِبُّ الْمُتَطَهِّرِینَ«222» نِسَاؤُکُمْ حَرْثٌ لَکُمْ فَأْتُوا حَرْثَکُمْ أَنَّى شِئْتُمْ وَقَدِّمُوا لِأَنْفُسِکُمْ وَاتَّقُوا اللَّهَ وَاعْلَمُوا أَنَّکُمْ مُلَاقُوهُ وَبَشِّرِ الْمُؤْمِنِینَ«223» بقره
و از تو، در باره خون حیض سؤال می‌کنند، بگو: «چیز زیانبار و آلوده‌ای است؛ از این‌رو در حالت قاعدگی، از آنان کناره‌گیری کنید! و با آنها نزدیکی ننماید، تا پاک شوند! و هنگامی که پاک شدند، از طریقی که خدا به شما فرمان داده، با آنها آمیزش کنید! خداوند، توبه‌کنندگان را دوست دارد، و پاکان را (نیز) دوست دارد.زنان شما، محل بذرافشانی شما هستند؛ پس هر زمان که بخواهید، می‌توانید با آنها آمیزش کنید.
همانطور که میبینید الله اینجا نیز کسانی را که در وقت حیض به زنان جماع نمیکنند را پاکیزه میداند و  میگوید پاکیزگان را دوست میدارم.
وقتی که زن دچار عادت ماهانه است و گند و خون چرک از او بیرون میاید همبستری با زن را  اسلام در این حالت حرام کرده، پس چگونه ممکن است که همبستری با عضوی که نجاست عادی و موقت دارد برای ۷ روز حرام شود، ولی  آمیزش در مقعد که نجاستی دایمی  غلیظه داردحلال باشد؟ 

سوال ۶ : شیعه میگوید بعضی از سنی ها هم نزدیکی از دبر را حلال میدانند آیا این راست است؟
جواب شیعه بیچاره در هر عقیده خود سعی میکند بگوید سنی هم همین را میگوید. او از تنهایی وحشت دارد! اما حقیقت این است که مذاهب اهل سنت همگی بدون استثناء متفق بر این هستند که  نزدیکی از دبر حرام و کفر است احادیث صحیح در این رابطه را ببینید:
قال رسول الله صلى الله علیه وسلم : " إن الذی یأتی امرأته فی دبرها لا ینظر الله إلیه " . مسند احمد و بیهقی
رسول الله فرمود : خداوند در روز قیامت به شخصی با همسرش از راه پشت نزدیگی کرده باشد نگاه نمیکند.
وعن أبی هریره قال : قال رسول الله صلى الله علیه وسلم : " من أتى کاهنا فصدقه بما یقول أو أتى امرأته حائضا أو أتى امرأته من دبرها فقد برئ مما أنزل على محمد " . رواه أحمد وأبو داود
رسول الله فرمود : کسی  که پیش  کاهن و غیبگویی برود   و حرفش را باور کند و شخصی که با همسرش در حالی که حیض است نزدیکی نماید یا  مردی که با زنی از دبر همبستر شود، هر سه گروه  مذکور از دین محمد بیزاری جسته اند.
وعن عبد الله بن عمرو رضی الله عنهما أن النبی صلى الله علیه وسلم قال هی اللوطیه الصغرى یعنی الرجل یأتی امرأته فی دبرها
رواه أحمد والبزار ورجالهما رجال الصحیح
رسول الله فرمود: آن لواط کوچک است ( آن یعنی نزدیکی به زن از راه پشت)
رسول الله صلى الله علیه وسلم قال ملعون من أتى امرأه فی دبرها
رواه أحمد وأبو داود
رسول الله فرمود: کسی که با زنی از راه مقعد جماع کند ملعون است.
سئل ابن عباس عن الذی یأتی امرأته فی دبرها ؟ فقال : هذا یسألنی عن الکفر ؟( سنن ابن ماجه )
از ابن عباس رضی الله عنه درباره  این سوال شد که اگر مردی با همسرش از راه مقعد زنا کند حکمش چیست؟ ابن عباس  گفت این مرد دارد از من درباره کفر میپرسد.
با اینهمه احادیث آشکار باز  اگر شیعه ای بگوید اهل سنت هم عقیده به این فعل شنیع  و غیر فطری دارند، پس یقین کنید که او قیچی بدست گرفته و متون را بریده بریده پیش میکند و متون را تحریف میکند و گفتم علمای اهل سنت در این اختلافی ندارند که این کار حرام است و هرکس خلاف این بگوید او را سنی نمیدانند این از مشخصات اهل سنت است که نزدیکی با همسر شرعی از راه  دبر را حرام قطعی میدانند. 

                               محمد باقر سجودی

نویسنده: محمد باقر سجودی

مقاله پیشنهادی

راز هستی من در این جهان چیست؟!

راز هستیِ من در این جهان چیست؟! برای چه اینجا آمده‌ام؟! پس از مرگ به …