علمای شیعه به قرآن: ما را به خیر تو امید نیست شر مرسان!!!

قرآن میگوید: (لَقَدْ رَضِیَ اللَّهُ عَنِ الْمُؤْمِنِینَ إِذْ یُبَایِعُونَکَ تَحْتَ الشَّجَرَهِ ) (الفتح:۱۸) (براستی که الله خشنود شد از مومنانی که زیر درخت با تو بیعت کردند)ما میپرسیم که آیا حضرت علی، جزو این مجموعه بیعت  کنندگان بود؟

آیا ایشان در میان کسانی بودند که زیر درخت با حضرت پیامبر بیعت کردند؟  جواب این است که بله بدون تردید حضرت علی از کسانی بودند که در زیر درخت ، با پیامبر بیعت نمودند. پس سوال مهم این است که شیعه که اینهمه از حضرت علی  تعریف میکند و برای اثبات حقانیت مقام ایشان، حدیث حوض و دار و کساء و مرغ پخته را برخ ما میکشد، چرا هیچ وقت به این آیه مهم استناد نمیکند؟ ما نشنیدیم که شیعه وقتی که میخوهد فضایل و نیکویی های حضرت علی را بگوید و او را بستاید به این سند مهم استناد کند . بیشک حضرت علی از پیشگامان نهضت اسلامی است و منظور از این آیه ایشان نیز هستند.

 

در دنباله این آیه، الله آنها بیشتر را میستاید:  (فَعَلِمَ مَا فِی قُلُوبِهِمْ فَأَنْزَلَ السَّکِینَهَ عَلَیْهِمْ وَأَثَابَهُمْ فَتْحًا قَرِیبًا) (الفتح:۱۸) یعنی :پس با این بیعت در زیر درخت، آلله دانست مکنونات قلوب آنها را… و در پاداش به این عمل، برایشان سکینه و آرامش را نازل کرد و فتح نزدیک را به آنها هدیه داد. یعنی الله گواهی میدهد که قلوب اینها از ایمان پُربود و شایسته جایزه بودند لذا دو جایزه مهم به آونها داد یکی آرامش قلبی و دیگری غنایم دنیوی. 

حیرت آور است چرا شیعه وقتی که صفت علی را بازگو میکند هرگز ندیدم که بگوید  الله از ایمان و قلب علی تعریف کرد. الله به علی به خاطر قلب پر از ایمانش به او  دو جایزه مهم داد؟

حیرت آور است که شیعه به جای استناد به این سند مهم میرود میچسبد به کتب ینابیع موده سلیمان قندوزی و شرح نهج البلاغه ابن ابی الحدید معتزلی !! چرا ؟؟ 

چرا اول فضایل علی را از این آیات واضحات ثابت نمیکند؟؟؟

من بشما میگویم چرا!!

برای اینکه علاوه بر حضرت علی این آیه وصف  1399 نفر دیگر هم هست برای همین علمای شیعه از خیر این آیه میگذرند تا مبادا مردم شیعه بفهمند که حضرت ابوبکر و عمر و عثمان و بقیه صحابه هم مثل علی هستند و الله آنها را نیز ستوده است پس به آیه میگویند ما خیر ترا نخواستیم شر مرسان!!

و همین کتاب ابن ابی الحدید ما را بس است!!!!!! 

 

مثال دوم 

قران میفرماید:وَالسَّابِقُونَ الْأَوَّلُونَ مِنَ الْمُهَاجِرِینَ وَالْأَنْصَارِ وَالَّذِینَ اتَّبَعُوهُمْ بِإِحْسَانٍ رَضِیَ اللَّهُ عَنْهُمْ وَرَضُوا عَنْهُ وَأَعَدَّ لَهُمْ جَنَّاتٍ تَجْرِی تَحْتَهَا الْأَنْهَارُ خَالِدِینَ فِیهَا أَبَدًا ذَلِکَ الْفَوْزُ الْعَظِیمُ (التوبه:۱۰۰) از پیشگامان نخستین مهاجر و انصار و ایضا از مردمانی که به نیکویی از این دو دسته پیروی گردند الله راضی شد و برایشان بهشتهایی که در زیرا آنها رود ها جاریست را آماده نمود و در آن بهشت ها همیشه باشند و این کامیابی بزرگی است

آیا علی رضی الله عنه از جمله مهاجرین نخستین بوده یا نبوده ؟؟

آیا این آیه در حق ایشان هست یا نیست؟ 

واضح است که بله در حق ایشان نازل شده است

اما نشنیدیم که شیعه وقتی که میخواهد فضایل و نیکویی های علی را بگوید و اورا بستاید به این سند مهم استناد کند!! چرا؟؟

من بشما میگویم چرا!!

برای اینکه علاوه بر حضرت علی این آیه وصف  صدها نفر دیگر هم هست  برای همین علمای شیعه از خیر این آیه میگذرند تا مبادا مردم شیعه بفهمند که حضرت ابوبکر و عمر و عثمان و بقیه صحابه هم مثل علی بودند و الله آنها را نیز ستوده است پس به آیه میگویند ما خیر ترا نخواستیم شر مرسان!! و همین کتاب سلیمان قندوری ما را بس است!!!!! 

 

مثال صدم:

مثل این میتونیم صد سوال بپرسیم پس میگذریم و سوال  صدم را مطرح کنم:

الله جل جلاله فرموده: یَا أَیُّهَا النَّبِیُّ قُلْ لِأَزْوَاجِکَ وَبَنَاتِکَ وَنِسَاءِ الْمُؤْمِنِینَ یُدْنِینَ عَلَیْهِنَّ مِنْ جَلَابِیبِهِنَّ ذَلِکَ أَدْنَى أَنْ یُعْرَفْنَ فَلَا یُؤْذَیْنَ وَکَانَ اللَّهُ غَفُورًا رَحِیمًا (۵۹) ای پیامبر به زنانت و به دخترانت یعنی به فاطمه  و  دیگر مومنات بگو که حجاب خود را رعایت کنند،………….

حالا سوال من این است  که به هر حال این حقیقت که قرآن وقتی مومنات را ذکر میکند حضرت فاطمه را بصورت برجسته تری وقبل از نام زنان مومن ذکر میکند،  این خودش یک افتخار بزرگ است پس چرا شیعه سخنی از این فضیلت فاطمه نمیکند و  برای اثبات فضایل فاطمه می چسبد به کتاب های بشری ، چرا؟؟  

من بشما میگویم چرا!!

برای اینکه علاوه بر حضرت فاطمه این آیه برای همسران و سه دختر دیگر  پیامبر هم  باعث فخر است، بلکه چون نام  همسران پیامبر را پیش از دختران ذکر کرده! پس  شیعه این را کسر شان فاطمه میبیند و برای همین علمای شیعه از خیر این آیه میگذرند تا مبادا مردم شیعه بفهمند که حضرت عایشه و حفصه و میمونه  و بقیه صحابه هم مثل فاطمه  بودند و الله آنها را پیش از فاطمه  ییاد کرده پس به آیه میگویند ما را به خیر تو امید  شر مرسان!!

و همین کتاب شافعی گنجی ما را بس است!!!!!! 

ای خواننده: پس قضاوت با توست!!

نویسنده: محمد باقر سجودی

مقاله پیشنهادی

راز هستی من در این جهان چیست؟!

راز هستیِ من در این جهان چیست؟! برای چه اینجا آمده‌ام؟! پس از مرگ به …