چگونه مانع ملحد شدن مردم شویم!

سوال: جوانان ما در حال جذب شدن به آیین زرتشتی می باشند و به بدون علم فقط با شنیدن سخنان کفار و رسانه ها از دین اسلام بدشان می آیید وظیفه اصلی ما در قبال برادرانمان چیست ؟؟؟؟
جواب ما: اول باید علت را پیدا کنیم

سبب : اول عملکرد حکومت است
زمان شاه این  ملایان شیعه  ظاهرا با حاکم ظالم برخورد می کرده اند و این باعث دلخوشی مردم بود، ولی اکنون خود روحانی تبدیل به شاه و حاکم شده است و آن روحانی نماینده دین شده و دین را نیز با سیاست یکی کرده است, ولی در مسئله امر به معروف و نهی از منکر، دین ایشان از سیاست جدا شده است!!!!!! چون چنانچه کسی بخواهد روحانی حاکم را امر به معروف و نهی از منکر کند آنوقت می شود: ضد دین و مرتد و محارب با خدا و مفسد فی الأرض،  و این باعث دلسردی و سرخوردگی مردم است و دنبال پشتیبان و تکیه گاهی  برای جنگ با ظالم میگردند.


سبب دوم کم کاری موحدین است موحدین با این تصور که صدای ما در مقابل صدای بی بی سی و سی ان ان و غیره  کاربرد زیادی  ندارد ساکت شده اند و این اشتباه است هر موحدی باید مبلغ دین راستین  باشد (و ملایان  ضد دین را رسوا کند) و باید یقین داشته باشد که خداوند در عمل نیک برکت میاندازد و چه بسا که یک حرف کوتاه  او، در یک مجلس خصوصی  بیشتر از جارو جنجال های ملحدین و منحرفین در رسانه های بزرگ،  تاثیر گزار باشد (سبب دوم  را دوباره بخوانید)  پس اشتباه است که اصلا کاری نکنیم و باید یادمان باشد که برکت با حق است.
 پس سبب دوم کم کاری و ناامیدی موحدین است زیرا متوجه (موضوع برکت در کار) نیستند  و برای همین ساکت اند.
و بنظرم این  سبب دوم علت اصلی پیشرفت کفار در خاک ماست

پس ای مومن
چون ز دستت میشود کاری بکن 

 و کار خود را حقیر نبین رسول الله صلی الله علیه وسلم فرموده است:
(لا تحقرن من المعروف شیئا ولو أن تفرغ من دلوک فی إناء المستسقی ولو أن تکلم أخاک ووجهک إلیه منبسط)
از کارهای نیک چیزی را حقیر مشمار حتی اگر این کار نیک کار کوچکی مثل ریختن آب در سطل برادرت باشد یا اینکه که وقتی با برادرت صحبت میکنی خوشرو باش ( کارهای تا این حد معمولی را هم کوچک مدان و انجام بده)حالا ای  دوست موحد و مومن  در پرتو این حدیث  آیا نباید یک گمراه را دست کم نصحیت کنی؟ ولو با یک اشاره یا یک جمله ؟  و مطمئن باش نتیجه بلاخره مطلوب خواهد بود.
و نوشته ام را با کلام الله  جل جلاله پایان میدهم
(فَمَن یَعْمَلْ مِثْقَالَ ذَرَّهٍ خَیْرًا یَرَهُ) «الزلزله-۷» 
پس هر که هموزن ذرّه‌اى نیکى کند [نتیجه‌] آن را خواهد دید.

نویسنده: محمد باقر سجودی

مقاله پیشنهادی

راز هستی من در این جهان چیست؟!

راز هستیِ من در این جهان چیست؟! برای چه اینجا آمده‌ام؟! پس از مرگ به …